Tek Genç Fest’te Muhteşem Final!

Tek Genç Fest’te Muhteşem Final!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi

21-05-2024 13:04
21 Mayıs 2024 13:04
Tek Genç Fest’te Muhteşem Final!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Tekirdağ Gençlik Festivali (Tek Genç Fest) ikinci günle birlikte muhteşem bir kapanışa sahne oldu.

Birbirinden eğlenceli etkinlikler, yarışmalar, spor müsabakaları, gençlik oyunları, Müzik ve dans gösterileri ile 2 gün boyunca gönüllerince eğlenen gençler TEK GENÇ FEST’İn kapanışında Ziynet Sali konseri ile eğlence ve coşkuda doruğa ulaştı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen ve Tekirdağ’ın genç nüfusuna hitap eden Tekirdağ Gençlik Festivali ile 19 Mayıs coşkusu Süleymanpaşa sokaklarından tüm Tekirdağ’a yayıldı.

Gençler, TEK GENÇ FEST etkinlikleri içerisinde yer alan gençlik oyunları kapsamında Canlı Langırt, Şut Becerisi, Rodeo, Sumo, Jenga, Gladyatör, Survivor Parkuru, Çadır Oyunları ve Ahşap oyunları ile 2 gün boyunca keyifli vakit geçirdiler ve sınırsız eğlencenin tadına vardılar.

TEK GENÇ FEST etkinlikleri kapsamında genç amatör müzik grupları ve Namık Kemal Üniversitesi öğrencileri yeteneklerini sergilerken kendilerini izlemeye gelen gençlere de farklı deneyimler tattırdı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası da Alternatif Sahnede benzersiz bir müzik ziyafeti sundu.

TEK GENÇ FEST’in, gençlerin düşüncelerini özgürce ifade etmelerine imkân sağlayan en önemli etkinlikleri arasında yer alan ‘Genç Düşünce Çalıştayı’ 2 gün boyunca Tekirdağlı gençlerin yaratıcı fikirlerine sahne oldu. Çalıştay sonucunda oluşturulan rapor Tekirdağ büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer’e sunuldu.

Festivale katılanların damak tadına hitap eden birbirinden lezzetli yöresel ürünlerin yer aldığı stantlar, yerel esnafların katılımı ile daha da renkli görüntülere sahne oldu. Festival katılımcıları, bir yandan gönüllerince eğlenirken diğer taraftan da stantları gezerek kendi damak lezzetlerine göre yemek ve ürünleri alma fırsatı yakaladılar.

TEK GENÇ FEST etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Yelken Yarışları, yarış mesafesi 1919 Metre, 19 Erkek ve 19 Kızın yer aldığı Cross Kadınlar ve Erkekler Atletizm Yarışı ve Sokak Basketbolu Turnuvası ile gençler arasında sonunda dostluğun kazandığı kıyasıya bir rekabet yaşandı. Satranç turnuvası ile birlikte diğer tüm spor müsabakalarında dereceye girenlere ödülleri Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer tarafından verildi.

TEK GENÇ FEST’in ikinci ve son gününde gerçekleştirilen Fener Alayı muhteşem görüntülere sahne oldu. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer öncülüğünde gerçekleştirilen fener alayında, ellerinde Türk Bayrakları ile binlerce genç hep bir ağızdan 19 Mayıs coşkusunu, Atatürk ve Cumhuriyet sevgisini haykırdı. Tekneler de denizden sis ve meşale gösterisi ile coşkuya ortak oldu.

TEK GENÇ FEST’in bir diğer ilgi çekici etkinliklerinden biri de ateş dansı gösterisi oldu. Ateş çubukları ile yapılan adrenalin seviyesi yüksek dans gösterisi, müzikleri ve koreografisi ile izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı.

Festival alanını dolduran binlerce gence hitap eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, baştan sona gençlerin eğlence ve coşkuda buluştuğu bir gençlik festivalini geride bıraktıklarını belirterek, “Tekirdağ’ın suyuna, toprağına, çiçeğine benzeyen gençlerimizin ufkunu açmak için yola çıktığımız, eğlenirken kazanımları da beraberinde getiren TEK GENÇ FEST’in finaline geldik.  Bu festivalin şehrimizin tanıtımına katkı sunmasına, kent ekonomisinin işlerliğinin artmasına ve her şeyden önce gençlerin geleceğe daha fazla umutla bakmasına imkân sağlayacağına inanıyorum. Böylesi kapsamlı organizasyonların başta turizm olmak üzere birçok alanda Tekirdağ’ın marka değerini ve işlevselliğini yükselteceğini düşünüyorum. Gençlik Yaşam Merkezleri, Gençlik akademileri kuracağız. Açık inovasyon platformları ile bilişim, yazılım, yapay zekâ gibi konularda projeler geliştiren ve uygulanabilirliği yüksek olan, yenilikçi fikirlere yatırım kapsamında gençlere bilişim sermayesi vereceğiz. Gençlerimize yönelik düzenleyeceğimiz kamp organizasyonları, doğa keşfi ve eğitici aktiviteler ile onların sosyal ve kişisel becerilerini geliştirmesine destek vereceğiz. Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz ve gerçekten her yönüyle gençlerimizin büyük beğenisini kazanan TEK GENÇ FEST’i geleneksel hale getireceğimizin sözünü veriyorum. Gençlik Festivalimizin finalinde değerli sanatçımız Ziynet Sali az sonra sizlerle birlikte olacak. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum. Bir başka gençlik festivalinde görüşmek üzere, hepinizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” dedi.

TEK GENÇ FEST’in finalinde ünlü pop sanatçısı Ziynet Sali sahne aldı. Birbirinden hareketli ve sevilen şarkıları ile gençleri coşturan Ziynet Sali, TEK GENÇ FEST’te iz bırakanlardan oldu. Tekirdağ’da gençlerle birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Sali, “Tekirdağ çok güzel bir kent. Tekirdağ’ın gençleri de bir başka güzel. Böylesine güzel bir organizasyonla bizleri sizlerle buluşturan değerli başkanımıza da teşekkür ediyorum. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum” şeklinde konuştu.

Sahil dolgu alanı dolduran binlerce genç, Ziynet Sali’nin şarkılar ile coştu ve festival coşkusunu doyasıya yaşayarak hayatlarında unutulmaz anılar biriktirdi. (Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.