TMMOB 48. Dönem Olağan Genel Kurulu Başladı

TMMOB 48. Dönem Olağan Genel Kurulu Başladı

Haber Merkezi

01-06-2024 14:21
1 Haziran 2024 14:21
TMMOB 48. Dönem Olağan Genel Kurulu Başladı

TMMOB 48. Olağan Genel Kurulu Kocatepe Kültür Merkezinde Ankara’da yoğun katılımla başladı.

Genel Kurul, Divan Seçimi ile başladı. Mehmet Soğancı Divan Başkanlığına aday gösterildi. Divan’ın oluşturulması sonrası saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.

Genel Kurul TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz’ın açılış konuşmasıyla devam etti. Sonrasında Dem Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatemoğulları, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, EMEP Genel Başkanı Seyit Aslan, Sol Parti Sözcüler Kurulu adına İsmail Hakkı Tombul, TKP adına Ufuk Arıkan, KESK Eş Genel Başkanı Ahmet Karagöz ve DİSK adına Tayfun Görgün Genel Kurul salonuna seslendi.

Koramaz konuşmasının son kısmında “Bu yıl TMMOB’nin 70. yaşını kutlayacağız. Bugüne kadar nasıl bıkmadan, inatla sözümüzü söylediysek, bundan sonra da bilim, teknik ve emeğin ışığında halk için, ülkemizin geleceği için çalışmaya devam edeceğiz.

Bizlere nasıl saldırırlarsa saldırsınlar, savunduğumuz değerlerden asla geri adım atmayacağız. Örgütsel yapımızın, demokratik işleyişimizin, iç hukukumuzun ve kamusal varlığımızın çiğnenmesine göz yummayacağız!

Bu örgüt bizlere Harun Karadeniz’lerin, Akın Özdemir’lerin, Teoman Öztürk’lerin mirasıdır.

Bizler bugüne kadar TMMOB’yi aşkla sevdik, sevdayla koruduk ve kararlılıkla savunduk.

70 yıldır nasıl yaptıysak, bundan sonra da örgütümüze, örgütlülüğümüze aynı duygularla sahip çıkmaya devam edeceğiz!

Sevgili Arkadaşlar,

Sözlerime son verirken çalışma dönemimiz boyunca mesleki ve özel hayatlarından feragat ederek, TMMOB örgütlülüğünü büyütmek için gecesini gündüzüne katarak TMMOB ve Oda organlarında görev yapan arkadaşlarıma; şube yönetim kurullarında ve temsilciliklerde görev alan arkadaşlarıma; illerde TMMOB örgütlülüğünü büyüten İKK sekreterlerimize; çalışma gruplarında, kongre, sempozyum ve kurultaylarımızın düzenleme ve yürütme kurullarında görev alan üyelerimize; TMMOB çalışmalarında bize destek olan bilim insanlarına ve uzmanlara ve elbette emeklerini emeğimize katan Birlik ve Oda çalışanı arkadaşlarıma büyük bir inanç ve özveriyle örgütümüze verdikleri katkılardan dolayı Yönetim Kurulumuz adına teşekkür ediyorum.

İnsanca yaşayabileceğimiz bir Türkiye ve dünya umuduyla, Genel Kurulumuzu bir kez daha selamlıyorum.

Genel Kurulumuzun, özgür, demokratik bir Türkiye mücadelemize; üreten, sanayileşen, kalkınan ve hakça bölüşen bir ülke özlemimize katkıda bulunması dileğiyle hepimize kolaylıklar diliyorum.

Yaşasın TMMOB Örgütlülüğü, Yaşasın Mücadelemiz” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.