Türk Dünyası Baro Birlikleri Ata’nın Huzurunda!

Türk Dünyası Baro Birlikleri Ata’nın Huzurunda!

Türkiye Barolar Birliği

25-05-2024 12:28
25 Mayıs 2024 12:28
Türk Dünyası Baro Birlikleri Ata’nın Huzurunda!

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. R. Erinç Sağkan öncülüğündeki heyet, Türk Dünyası Baro Birlikleri Toplantısı öncesinde Anıtkabir’i ziyaret etti.

TBB Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarete Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Özbekistan ve Türkmenistan avukatlık örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün huzuruna çıkan heyet, Mozoleye çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu. Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçildi.

Sağkan burada Anıtkabir özel Defterine şunları yazdı:

Büyük Atatürk,

Türkiye Barolar Birliği olarak ev sahipliğini yapmaktan onur duyduğumuz Türk Dünyası Baro Birlikleri Toplantısı öncesinde; dost ve kardeş ülkeler Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Özbekistan ve Türkmenistan avukatlık örgütlerinin temsilcileriyle manevi huzurundayız.

“Müdafa-i Hukuk” örgütlerini birleştirerek başlattığın Bağımsızlık Savaşı’nın ardından; laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni de eşsiz bir hukuk devrimi üzerine inşa eden ve hiçbir koşulda meşruiyetten ödün vermeyen anlayışın, büyük bir öğreti olarak yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor.

Dost ve akraba ülkelerdeki meslektaşlarımızla olan dayanışmamızın temeli, senin öğretinin ışığında verdiğimiz hukukun üstünlüğü ortak mücadelemizdir. Ortak dilimiz hukuk, ortak hedefimiz daha güçlü savunma, daha çok demokrasidir.

Hiç bitmeyecek özlem, sevgi, şükran ve saygılarımızla

(Türkiye Barolar Birliği)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.