ÜAK Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

ÜAK Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Trakya Üniversitesi

05-06-2024 11:21
5 Haziran 2024 11:21
ÜAK Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) Yönetim Kurulu Toplantısı Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü ve ÜAK Dönem Başkanı Prof. Dr. Veysel Eren başkanlığında ve Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda 2023-2024 akademik yılına yönelik olarak öne çıkan faaliyetler değerlendirdi.

Toplantıya ÜAK Dönem Başkanı Prof. Dr. Veysel Eren, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, Elazığ Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sinanoğlu, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Mehmet Naci İnci, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kurt, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Gazi Üniversitesi – Tıp Sağlık Eğitim Konseyi Başkanı Prof. Dr. Necmi İlhan, Çanakkale Üniversitesi – Sanat Dalları Eğitim Konseyi Başkanı Prof. Dr. Uğur Türkmen ve ÜAK Genel Sekreter V. Prof. Dr. Mustafa Balcı katıldı.

Toplantı öncesinde, ÜAK Yönetim Kurulu üyelerini Rektörlükte ağırlayan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversitesi ve Edirne hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Trakya Üniversitesinin Balkan misyonu, Trakya Üniversiteler Birliği ve Balkan Üniversiteler Birliği çalışmalarına da değinen Rektör Tabakoğlu, Trakya Üniversitesinin faaliyetleri hakkında üyeleri bilgilendirdi.

ÜAK Dönem Başkanı Prof. Dr. Veysel Eren’in başkanlığında gerçekleştirilen ÜAK Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ardından Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu eşliğinde Eski Camii, Üç Şerefli Camii, Selimiye Camii, Arasta, Ali Paşa Çarşısı, Sultan II. Bayezid Külliyesi Trakya Üniversitesi Sağlık Müzesi ve İmaret Müzesi, Tıbbi ve Aromatik Bitki Bahçesi, Karaağaç Yerleşkesindeki Balkan Üniversiteler Birliği Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi, İlhan Koman Heykel ve Resim Müzesi ile Milli Mücadele ve Lozan Müzesi ziyaret edildi.

(Trakya Üniversitesi)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.