“Yangınları Durduracak Önlemler Alınmalıdır”

“Yangınları Durduracak Önlemler Alınmalıdır”

Türk Tabipleri Birliği

22-06-2024 10:34
22 Haziran 2024 10:34
“Yangınları Durduracak Önlemler Alınmalıdır”

Türk Tabipler Birliği tarafından bir açıklama yapılarak “Orman Yangınlarını Durduracak ve Ekolojik Yıkımı Önleyecek Adımlar Atılmalıdır” denildi.

Son günlerde yaşanan orman yangınlarının ardından Türk Tabipler Birliği’nden konuyla ilgili önlem alınması gerektiğini vurgulayarak açıklama yapıldı.

Türk Tabipler Birliği tarafından yapılan açıklamada “Orman Yangınlarını Durduracak ve Ekolojik Yıkımı Önleyecek Adımlar Bir An Önce Atılmalıdır

Son günlerde Adana, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Elâzığ, Denizli, Diyarbakır, İzmir, Manisa, Mardin, Muğla ve Uşak’ta çıkan orman yangınlarını endişeyle takip ediyoruz. Yangınlar nedeniyle yaşamını yitirenlerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

Doğaya, canlılara ve yerleşim yerlerine zarar veren orman yangınlarının bir diğer etkisi ise yangınından kaynaklanan dumanın içinde bulunan, kanserojen özellikteki parçacık maddeler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Rüzgârın da etkisiyle yayılan dumanlar hem yangın alanında çalışan emekçileri hem de yakın çevrede yaşayanları olumsuz etkilemektedir.

TTB olarak orman yangınlarını durduracak ve ekolojik yıkımı önleyecek adımların bir an önce atılması çağrımızı yineleyerek orman yangınları ile ilgili hazırladığımız iki kaynağı tekrar hatırlatıyoruz.” denildi. (Türk Tabipleri Birliği)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.