Yerel Yöneticiler İçin Eğitim Atağı!

Yerel Yöneticiler İçin Eğitim Atağı!

Cumhuriyet Halk Partisi

31-05-2024 11:47
31 Mayıs 2024 11:47
Yerel Yöneticiler İçin Eğitim Atağı!

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu, insan odaklı dirençli ve daha yaşanabilir kentler yaratmak hedefiyle, seçilen belediye meclis üyelerinin eğitimine başladı.

Yerel Yöneticiler için düzenlenen eğitim kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yapılan açıklamada “Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nın iş birliğiyle güncel, pratik, yasal ihtiyaçlara yönelik, vizyoner bir bakış açısı geliştirmek hedefiyle hazırlanan “Belediye Meclis Üyeleri İçin Yerel Yönetim Eğitimi”ne Türkiye çapındaki tüm CHP’li belediye meclis üyeleri katılacak.

Bir hafta içerisinde 10 ilde gerçekleştirilen eğitimler, belediye meclis üyeleri tarafından ilgiyle izleniyor ve katılımcı çözüm önerileri tartışılıyor. Yerel yönetim eğitimlerinin geniş yankı uyandırdığını belirten Dr. Özcan Baripoğlu, Türkiye’nin dört bir yanında hızla devam ettiğini iletti. Eğitimde, CHP’nin yerel yönetim vizyonu çerçevesinde mevzuat ve uygulamalara dair teknik bilgiler ve iletişim dersleri anlatılıyor. Dersleri, en az bir dönem belediye meclis üyeliği yapmış, tecrübeli CHP Parti Okulu eğitmenleri anlatıyor.

Eğitimlerin Türkiye çapında tamamlanmasının ardından, CHP’li belediye meclis üyeleri için gelişim seminerleri ve uzmanlık alanlarında özel eğitimler de geliştirilecek” ifadelerine yer verildi. (Cumhuriyet Halk Partisi)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.