Yılmaz Özdil’den Dikkat Çeken Açıklama!

Yılmaz Özdil’den Dikkat Çeken Açıklama!

Asena Baysa

27-05-2024 18:03
27 Mayıs 2024 18:03
Yılmaz Özdil’den Dikkat Çeken Açıklama!

Sokak hayvanları yasa teklifinin kamuoyundan yankıları sürüyor. Gazeteci Yazar Yılmaz Özdil, tasmasız gezen sahipli köpekler hakkında çarpıcı bir açıklama yaptı.

Son dönemlerde gündemde sokak hayvanları için hazırlanan yasa teklifi var. İçerisinde sahiplendirilmeyen sokak hayvanlarının uyutulmasını da içeren yasa teklifine tepkiler büyüyor. Gazeteci Yazar Yılmaz Özdil kendi Youtube kanalında yaptığı programda “tasmasız gezdirilen sahipli hayvanlarla ilgili bir anısını anlatarak “bu bakış açısıyla bu sorun çözülmez” dedi.

Tasmasız gezen sahipli köpekler birbirlerini görünce saldırıyorlar. Ben mesela bir defasında bir hanımefendiyi “Köpeğinizi tasmasız gezdirmeyin, bakın orada tabela var” diye uyardım. “O tasmayı sana takarım” dedi.

Erkek olsa, o tasmayı ona yedireyim ama kadın olduğu için boynumuz kıldan ince, özür dilerim o hale diyoruz yürüyüp gidiyoruz. Eee şimdi böyle hayvan severlik olur mu? Dışarıdan bakınca da modern görünümlü eğitimli bir hanım efendi. Ama kurallara uyun diye uyardığımızda ‘o tasmayı sana takarım’ diyecek kadar kaba ve çirkef olabiliyor. Bu bakış açısıyla bu feci soruna çözüm bulunabilir mi!” ifadelerini kullandı. (A.Baysa)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.