‘YKS Sınavı’nda Gençlerimizi Yalnız Bırakmadık’

‘YKS Sınavı’nda Gençlerimizi Yalnız Bırakmadık’

Çerkezköy Belediyesi

11-06-2024 13:00
11 Haziran 2024 13:00
‘YKS Sınavı’nda Gençlerimizi Yalnız Bırakmadık’

Çerkezköy Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları (YKS) Sınavı’na giren öğrencilerimizi yalnız bırakmadı. Belediye ekiplerimiz kentimizdeki sınav merkezlerinin önünde stantlar oluşturarak, sınava giren öğrencilerimize ve velilere su, kek ve meyve suyu ikram etti.

Çerkezköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Yükseköğretim Kurumları Sınavı kapsamında 8 Haziran Cumartesi günü yapılan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve 9 Haziran Pazar günü yapılan Alan Yeterlilik Testi’ne (AYT) giren öğrencilerimiz ve velilerimiz için stantlar kurdu. Sınava giren adaylara ve velilerimize su, kek ve meyve suyu ikramında bulunuldu.

Çerkezköy Belediyesi’nin eğitime ve genç nesillere büyük önem verdiğine vurgu yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Cumartesi günü YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) kapsamında 26 okulda Temel Yeterlilik Testi sınavına giren öğrencilerimize ve Pazar günü kentimiz genelinde 16 okulda Alan Yeterlilik Testi sınavına giren gençlerimize ve onları bekleyen ailelerine Belediyemiz görevlileri tarafından su, kek ve meyve suyu ikramında bulunuldu. İki gün boyunca 60 kişilik bir ekip ile öğrencilerimizin ve velilerimizin sınav heyecanına ortak olduk” dedi.

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na giren öğrenci kardeşlerimiz bu süreçte çok çalıştılar. Heyecanla bugünü beklediler. Biz de onları ve ailelerini yalnız bırakmak istemedik. Sınava girecek evlatlarımıza ve onları bu sıcakta dışarıda heyecanla bekleyen velilerine, ikramlarda bulunduk. Bu vesile ile tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum. İnşallah yıllarca verdikleri emeklerin karşılığını alırlar.” dedi. (Çerkezköy Belediyesi)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.