Yuvadan Düşen Yavru Leyleğe Yardım Eli!

Yuvadan Düşen Yavru Leyleğe Yardım Eli!

Süleymanpaşa Belediyesi

11-07-2024 13:03
11 Temmuz 2024 13:03
Yuvadan Düşen Yavru Leyleğe Yardım Eli!

Süleymanpaşa Belediyesi, Naip Mahallesi’nde yuvasından düşen mahallenin simgesi yavru leyleği kurtararak kardeşlerine kavuşturdu.

Naip Mahallesi köy meydanında bulunan ve her yıl göçmen leyleklerin uğrak yeri olan yuvada bu yıl üç yavru leylek büyüyor. Bu yavrulardan biri, uçma denemesi yaparken köy meydanına indi ve henüz uçmayı öğrenemediği için yuvasına dönemedi. Durumu fark eden mahalle sakinleri durumu yetkililere haber verdi.

EKİPLER YAVRU LEYLEĞİ YUVASINA ULAŞTIRDI

Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, gelen ihbar üzerine hemen harekete geçti ve yavru leyleği vinç yardımıyla yuvasına ulaştırdı. Kardeşlerine kavuşan yaramaz leyleğin sevinci görülmeye değer manzaralar oluşturdu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan bir mahalle sakini, yavrunun korunması ve yuvasına yerleştirilmesi için hemen harekete geçen Süleymanpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerine ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar’a teşekkür etti. (Süleymanpaşa Belediyesi)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.